Erillisrahastojen lisäksi säätiö jakaa myös omista muista varoistaan stipendejä ja avustuksia menestyneille suunnistajille ja erilaisiin lajia kehittäviin kohteisiin.
Vuosittain palkitut
2022
- Topias Arola, Suunnistuksen tuki
- Ida Haapala, Suunnistuksen tuki
- Rauli Aho, Suunnistuksen tuki
2021
- Topias Arola, Suunnistuksen tuki
- Milja Väätäjä, Suunnistuksen tuki
- Mikko Eerola, Suunnistuksen tuki
- Inka Nurminen, Suunnistuksen tuki
- Niklas Ekström, Suunnistuksen tuki
- Maria Hoskari, Suunnistuksen tuki
2020
- Niklas Ekström, Suunnistuksen tuki
- Kaisa Klemettinen, Suunnistuksen tuki
2018
- Maija Sianoja
2015
- Liisa Nenonen, hiihtosuunnistuksen D18 ranki 1.
- Eevert Toivonen, hiihtosuunnistuksen H18 ranki 1.
- Enni Jalava, suunnistuksen D18, ranki 1.
- AleksI Sorsa, suunnistuksen H18, ranki 1.
2013
- Päijät-Hämeen Suunnistus ry, alueen nuorisotoimintaan
- Suomen maajoukkueen valmistautumisprojekti Vuokatin MM-kisoihin.
(osa tuesta on kanavoitu Suunnistuksen Tuki ry:ltä)
2012
- Teemu Takalon väitöskirjatutkimus, aiheena “Liikuntamatkailijan profiili ja osallistumisen motiivit”. Case Kainuun Rastiviikko ja suunnistuksen MM-kilpailut 2013. (Tämä stipendi on kanavoitu Suunnistuksen Tuki ry:ltä.)
2011
- Oona Valkonen (D18), Kalske, hs
- Tuomas Kotro (H18), SK-Vuoksi, hs
- Elisa Mäkinen (D18), MU, s
- Eeli Viholainen (H18), S-JKL, s
- Topias Tiainen, Kangasala SK, nuorten MM-kulta, keskimatka
2010
- Marjut Turunen (D18), RasPi, hs
- Tommi Reponen (H18), PR, h
- Anna Närhi (D18), JRV, s
- Miika Suominen (H18), RR, s
- Henna-Riikka Haikonen (D18), AnttU, arvokisamenestys
2009
- Mira Kaskinen (D18), UlvUra, hs
- Peter Sundelin (H18), Femman, hs
- Mira Kaskinen (D18), UlvUra, s
- Einari Heinaro (H18), HS, s
2008
- Mira Kaskinen, UlvUra, D18 hs
- Antti Vainio, MsParma, H18 hs
- Venla Niemi, TP, D18 s
- Topi Penttinen, LS-37, H18 s
2007
- Heini Papinsaari, KangSK, D18 hs
- Olli-Markus Taivainen, PelPo, H18 hs
- Venla Niemi, TP, D18 s
- Leo Laakkonen, VaHa, H18 s
2006
- Tiia Tallila (D18), VaHa (hiihtosuunnistus)
- Olli-Markus Taivainen (H18), PelPo (hiihtosuunnistus)
- Anni Honkimaa (D18), EsSu (suunnistus)
- Aaro Asikainen (H18), KR (suunnistus)
2005
- Riikka Annila (D18), TP (hiihtosuunnistus)
- Juho-Matti Taivainen (H18), PelPo (hiihtosuunnistus)
- Saila Kinni (D18), TP (suunnistus)
- Oskari Liukkonen (H18), Delta (suunnistus)
2004
- Marika Hara (D18), KooVee (hiihtosuunnistus)
- Juho-Matti Taivainen (H18), PelPo (hiihtosuunnistus)
- Saila Kinni (D18), TP (suunnistus)
- Janne Heikka (H18), Delta (suunnistus)
2003
- Saara Turkka (D18), KouRa (hiihtosuunnistus)
- Ilkka Torniainen (H18), LappRi (hiihtosuunnistus)
- Pernilla Tunis (D18), IF Femman (suunnistus)
- Hannu Airila (H18), KeU (suunnistus)