Käyttörahasto

Erillisrahastojen lisäksi säätiö jakaa myös omista muista varoistaan stipendejä ja avustuksia menestyneille suunnistajille ja erilaisiin lajia kehittäviin kohteisiin.

Vuosittain palkitut

2015

  • Liisa Nenonen, hiihtosuunnistuksen D18 ranki 1.
  • Eevert Toivonen, hiihtosuunnistuksen H18 ranki 1.
  • Enni Jalava, suunnistuksen D18, ranki 1.
  • AleksI Sorsa, suunnistuksen H18, ranki 1.

2013

  • Päijät-Hämeen Suunnistus ry, alueen nuorisotoimintaan
  • Suomen maajoukkueen valmistautumisprojekti Vuokatin MM-kisoihin.
    (osa tuesta on kanavoitu Suunnistuksen Tuki ry:ltä)

2012

  • Teemu Takalon väitöskirjatutkimus, aiheena ”Liikuntamatkailijan profiili ja osallistumisen motiivit”. Case Kainuun Rastiviikko ja suunnistuksen MM-kilpailut 2013. (Tämä stipendi on kanavoitu Suunnistuksen Tuki ry:ltä.)

2011

  • Oona Valkonen (D18), Kalske, hs
  • Tuomas Kotro (H18), SK-Vuoksi, hs
  • Elisa Mäkinen (D18), MU, s
  • Eeli Viholainen (H18), S-JKL, s
  • Topias Tiainen, Kangasala SK, nuorten MM-kulta, keskimatka

2010

  • Marjut Turunen (D18), RasPi, hs
  • Tommi Reponen (H18), PR, h
  • Anna Närhi (D18), JRV, s
  • Miika Suominen (H18), RR, s
  • Henna-Riikka Haikonen (D18), AnttU, arvokisamenestys

2009

  • Mira Kaskinen (D18), UlvUra, hs
  • Peter Sundelin (H18), Femman, hs
  • Mira Kaskinen (D18), UlvUra, s
  • Einari Heinaro (H18), HS, s

2008

  • Mira Kaskinen, UlvUra, D18 hs
  • Antti Vainio, MsParma, H18 hs
  • Venla Niemi, TP, D18 s
  • Topi Penttinen, LS-37, H18 s

2007

  • Heini Papinsaari, KangSK, D18 hs
  • Olli-Markus Taivainen, PelPo, H18 hs
  • Venla Niemi, TP, D18 s
  • Leo Laakkonen, VaHa, H18 s

2006

  • Tiia Tallila (D18), VaHa (hiihtosuunnistus)
  • Olli-Markus Taivainen (H18), PelPo (hiihtosuunnistus)
  • Anni Honkimaa (D18), EsSu (suunnistus)
  • Aaro Asikainen (H18), KR (suunnistus)

2005

  • Riikka Annila (D18), TP (hiihtosuunnistus)
  • Juho-Matti Taivainen (H18), PelPo (hiihtosuunnistus)
  • Saila Kinni (D18), TP (suunnistus)
  • Oskari Liukkonen (H18), Delta (suunnistus)

2004

  • Marika Hara (D18), KooVee (hiihtosuunnistus)
  • Juho-Matti Taivainen (H18), PelPo (hiihtosuunnistus)
  • Saila Kinni (D18), TP (suunnistus)
  • Janne Heikka (H18), Delta (suunnistus)

2003

  • Saara Turkka (D18), KouRa (hiihtosuunnistus)
  • Ilkka Torniainen (H18), LappRi (hiihtosuunnistus)
  • Pernilla Tunis (D18), IF Femman (suunnistus)
  • Hannu Airila (H18), KeU (suunnistus)